Kto się z kim zastanawia, czyli forma orzeczenia przy podmiocie wyrażonym wyrażeniem ktoś z kimś

Dzień dobry,

Zastanawiam się z koleżanką, czy forma zastanawiamy się z koleżanką również będzie poprawna, czy może trzeba wstawić przecinek: zastanawiam się, z koleżanką.

Dziękuję za pomoc
Katarzyna
Oba zdania są poprawne – zarówno Zastanawiam się z koleżanką, jak i Zastanawiamy się z koleżanką. Przecinek przed wyrażeniem z koleżanką mógłby się pojawić jedynie wówczas, gdyby ten element był dopowiedzeniem, czyli wówczas, gdyby można było go usunąć bez szkody dla sensu zdania.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski