Kudowa

W Słowniku ortograficznym PWN podano Kudowa Zdrój, w Kudowie. Natomiast Słownik ortograficzny i Prawidła pisowni polskiej (S. Jodłowski i W. Taszycki, Ossolineum, 1974) podają: Kudowa, -wej, przez -wą, w -wej. Kto ma rację ?
Mój stary egzemplarz Słownika ortograficznego Jodłowskiego i Taszyckiego też podaje formę Kudowej, ale Zasady pisowni polskiej tych samych autorów mają tylko formę Kudowy. Możliwe, że w różnych wydaniach było różnie. Status normy ma tylko forma Kudowy, nazwa tego miasta odmienia się bowiem rzeczownikowo (jak dąbrowa), nie przymiotnikowo (jak kolorowa).
Mirosław Bańko