Kurde mol?

Co decyduje o zalecanej przez WSO łącznej pisowni wykrzyknień kurdemol, kurdebalans itp.? W tekstach internetowych pisownia rozdzielna zdecydowanie przeważa.
W Narodowym Korpusie Języka Polskiego oba zapisy są mniej więcej w równowadze (ciekawe, że ten narodowy skarbiec mowy polskiej ma i takie pamiątki), a wydany w 1995 r. Słownik przekleństw i wulgaryzmów Macieja Grochowskiego przewiduje tylko pisownię rozdzielną (na drugim miejscu z siedmioma członami do wyboru). Nie umiem powiedzieć, dlaczego WSO PWN zaleca inne zapisy, mam tylko ogólne wrażenie, że autorzy i wydawcy słowników ortograficznych starają się poddać normalizacji zbyt wiele, także to, czego wcale normalizować nie trzeba.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski