Kwiatoń

Kwiatoń, miejscowość w Beskidzie Niskim, jest rodzaju żeńskiego czy męskiego? W Kwiatoniu czy w Kwiatoni?
Najbezpieczniej zapytać w Kwiatoniu (Kwiatoni?). Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce, wydany w latach 80. pod auspicjami Ministerstwa Administracji, Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska, podaje dopełniacz Kwiatonia, wskazujący na rodzaj męski.
Mirosław Bańko, PWN