LA

Dzień dobry,

Jak powinniśmy traktować skróconą nazwę Los Angeles - pisać „z amerykańska” L.A. czy też LA? Wymawiamy przecież „elej”, a nie „la”. Spotykam się z obiema wersjami do tego skrótu.

Dziękuję za odpowiedź

Marek

Pisownia z kropkami jest właściwa dla amerykańskiej odmiany angielszczyzny. W polszczyźnie tradycyjnie przyjęta jest pisownia bez kropek: LA, podobnie jak USA (a nie: U.S.A.).

Adam Wolański