Łask

Szanowni Państwo,
jakiś czas temu podczas publikacji fotografii zatytułowałem je Zdjęcia z Łasku, jednak spotkałem się z opinią, że podobnie jak np. w przypadku Grudziądza czy Mińska powinienem był napisać Zdjęcia z Łaska, co brzmi w moim odczuciu nieco nienaturalnie. Uprzejmie proszę o podpowiedź, jaka forma w tym przypadku jest poprawna.
Z poważaniem,
Maciej Wolański
Wykaz urzędowych nazw miejscowości w Polsce każe odmieniać ŁaskŁasku, zupełnie jak kaskkasku.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski