Legendarny, magiczny, inteligentny

Mam pytanie, kiedy używać słów: legendarny, magiczny, inteligentny.
Legendarny to ‘oparty na legendzie’ (legendarny smok wawelski) lub ‘tak sławny, że krążą o nim opowieści podobne do legend’ (legendarne zarobki w górnictwie).
Pierwsze znaczenie przymiotnika magiczny odnosi się bezpośrednio do rzeczownika magia w jego podstawowym znaczeniu (praktyki magiczne), a drugie wskazuje na związek z wielką siłą oddziaływania (magiczna moc prezentów),
Inteligentny zaś to ‘obdarzony inteligencją’ (inteligentne dziecko) i ‘znamionujący inteligencję’ (inteligentny wyraz twarzy). W ostatnich latach inteligentny jest używany także w znaczeniu ‘taki, który działa tak, jakby był obdarzony inteligencją’ (inteligentna pralka).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski