Lévi-Strauss

Dzień dobry!
Jak należy czytać drugi człon nazwiska Levi-Strauss? Wielokrotnie spotkałem się z niemiecką wymową [sztraus], a jednak ktoś niedawno zwrócił mi uwagę, że powinno się mówić [stros] (z francuska). Która forma jest poprawna?
Dziękuję.
Znany antropolog kultury Claude Lévi-Strauss jest rzeczywiście Francuzem, więc jego nazwisko czytamy [klod levi stros] – inaczej niż np. nazwiska dwóch równie znanych wiedeńskich kompozytorów, Johanna Straussa i jego syna, też Johanna, dla odróżnienia zwanego młodszym.
Mirosław Bańko, PWN