Liczebniki ułamkowe

Dzień dobry, jak będą wyglądały poprawne formy rzeczowników przy tych ułamkach? Doświadczenie respondentów wynosiło 18,2 lat czy roku? Typowy lider awansował 4,1 razy, czy raza?

Po liczebnikach ułamkowych wymagany jest dopełniacz liczby pojedynczej, a zatem powiemy: 18,2 roku. Wyjątkiem jest rzeczownik raz, który przybiera formę razy: 4,1 razy.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski