Lipinki

Dzień dobry.
Piszę tekst promujący wieś Lipinki, w związku z czym chciałabym poznać opinię językoznawców w dwóch (związanych ze sobą) kwestiach.
1. Jaka jest poprawna forma przymiotnika od nazwy Lipinki:
lipiński?
lipinecki?
lipinkowy?
2. Jak powinno się nazywać mieszkańców Lipinek?
lipinianie (lipinianin, lipinianka)?
lipiniacy (lipiniak, lipinianka)?
lipinczanie (lipinczanin, lipinczanka)?
Będę bardzo wdzięczna za rozwianie moich wątpliwości.
Z poważaniem
Justyna
Od Lipinki, zgodnie z odpowiednim schematem słowotwórczym, powinno być lipinecki, lipinczanin, lipinczanka. Nie wykluczam jednak, że lokalnie mogą być używane formy lipiński, lipiniak, lipinianka. Byłoby to to możliwe, jeśli miejscowość wcześniej nazywała się Lipiny (z Pani pytania wnioskuję, że jest tu jakaś chwiejność w zwyczaju językowym).
Skoro jednak tekst ma być przeznaczony dla nielipinczan, najlepiej użyć form regularnych słowotwórczo, tym samych łatwiejszych do rozszyfrowania.
Jan Grzenia