Lista światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO

Jak należałoby zapisać nazwę: Lista światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO? Spotkałam się z trzema wersjami: (1) każdy wyraz zaczyna się wielką literą, (2) każdy wyraz zaczyna się małą literą, (3) tylko Lista zapisana jest wielką literą. W Nowej encyklopedii powszechnej PWN (dostępnej w Internecie) pojawiają się wersje pierwsza i trzecia.
Proszę o rozwianie moich wątpliwości i z góry dziękuję za pomoc.
Wspomniana lista jest wykazem obiektów mających szczególne znaczenie w kulturze i przyrodzie. Wykaz taki musi mieć formę publikacji, toteż zastosować należy reguły rządzące zapisem tytułów dzieł nie będących periodykami (tzn. książek, artykułów itp.). W związku z tym najodpowiedniejszy będzie zapis Lista światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski