Lodge

Nurtuje mnie od jakiegoś czasu odmiana słowa, które wykorzystuję w pracy, a które nie ma polskiego odpowiednika, mianowicie lodge (rodzaj hotelu). Jak poprawnie odmienić to słowo przez przypadki? Jaki ma rodzaj?
Dziękuję za odpowiedź.
Rzeczownikowi lodge możemy nadać rodzaj męski, co wynika z jego zakończenia fonetycznego – nazwa ta, podobnie jak polskie rzeczowniki rodzaju męskiego, kończy się w wymowie (a tę bierzemy pod uwagę przy odmianie) spółgłoską ([dż]). A zatem należy ją odmieniać tak, jak odmienia się rzeczowniki męskie (np. deszcz), pamiętając jednak o stosowaniu apostrofu, koniecznego ze względu na różnicę ilościową między wymową a pisownią (a konkretnie – na „e” nieme): D. (do) lodge’a (bo chyba jednak nie: lodge’u), C. (ku) lodge’owi, B. = M., N. (z) lodge’em, Ms. (w) lodge’u.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski