Los a przeznaczenie

Próbuję dowiedzieć się, czym różnią się słowa los od przeznaczenie, lecz nie mogę znaleźć dobrego źródła.
Będę bardzo wdzięczy za pomoc.
Pozdrawiam.
Los ma więcej znaczeń niż przeznaczenie. Przeznaczeniem nazwiemy tylko to, co jest człowiekowi pisane – to, co zostało dla niego „zaprogramowane” przez siłę wyższą (los, Boga). Los natomiast to przede wszystkim czyjeś koleje życia, bieg wydarzeń, które dotyczą jakiejś osoby (Miała marny los ze swoim mężem, Nie przejmował się losem bliskich). Ponadto los jest synonimem przeznaczenia (Los mu nie sprzyjał, Los tak chciał).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski