Łowecz

Jak mogę odmienić nazwę bułgarskiej miejscowości Łowecz? Czy w dopełniaczu będzie Łowcza, czy Łowecza? Czy sugerować się odmianą polskich nazw (np. ChodeczChodcza), czy także tu będzie e ruchome? Dziękuję i pozdrawiam.
W wiarygodnych materiałach internetowych znalazłem informację, że miejscowość ta nosi (w polskiej transkrypcji) nazwę Łowecz lub Łowcza. Skoro jednak jako obowiązującą przyjęto u nas pierwszą formę, i to w rodzaju męskim, powinniśmy odmieniać: D. Łowecza, C. Łoweczowi, B. Łowecz, N. Łoweczem, Ms. Łoweczu. Nie spotkałem form z e ruchomym, a analogie do polskich nazw nie zawsze muszą być trafne.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski