Ltd

Witam,
proszę mi poradzić, jak należy zapisywać skrót (w tekstach polskich) rodzaju spółki: Ltd. – z kropką na końcu czy bez?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Basia
W tekstach angielskojęzycznych akceptuje się oba warianty zapisu, z kropką i bez niej. Zdarza się w związku z tym, że w nazwie firmy brytyjskiej pojawiają się oba warianty zapisu. Powinniśmy akceptować to również w polskich tekstach. Gdyby nadal miała Pani wątpliwości, polecam zapis bez kropki.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski