MDK

Szanowni Państwo,
interesuje mnie skrótowiec MDK. Słownik dopuszcza jego odmianę, mimo że w wymowie kończy się samogłoską. Dlaczego tak jest?
Pozdrawiam
Ktoś, kto mówi [emdek'a] (z akcentem na ostatniej sylabie), nie będzie oczywiście tego słowa odmieniał (decydujący przy tym jest akcent, a nie zakończenie samogłoską). Natomiast ktoś, kto mówi ['emdek] (z akcentem na pierwszej sylabie i spółgłoską na końcu), może odmieniać je tak, jak pokazano w WSO PWN: MDK-u, MDK-iem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski