Maghreb

Dzień dobry,
chciałabym zapytać, jak poradzić sobie z przymiotnikami i rzeczownikami wywodzącymi się od słowa Maghreb. Który z przymiotników jest poprawny: maghrebijski czy maghrebiński, a może maghrebski? Czy mieszkaniec Maghrebu to Maghrebijczyk, Maghrebińczyk czy Maghrebczyk? Czy można zamiast formy Maghreb używać formy spolszczonej – Magreb?
Dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Przymiotnik powinien mieć formę maghrebski, mieszkańca najlepiej nazwać słowem Maghrebczyk. Encyklopedie i słowniki nie podają formy spolszczonej, więc w tekstach przeznaczonych do druku najlepiej pisać Maghreb. Poza tym, np. w tekstach internetowych, zapis Magreb nie powinien nikogo razić.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski