Maia czy Maja?

W filmie Pasja rolę Maryi zagrała Maia Morgenstern. Czy jej imię można dostosować do polskiego zwyczaju ortograficznego i zapisać w mianowniku, bierniku i narzędniku przez j, czyli Maja, Maję, Mają?
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Nie należy polszczyć imion obcych noszonych przez osoby żyjące współcześnie. W związku z tym najlepiej stosować zapis oryginalny. Wprawdzie imię tej rumuńskiej aktorki bywa w polskojęzycznych tekstach internetowych zapisywane w postaci Maja (Google znajduje ok. 70 wystąpień), nie uznawałbym tego jednak za istotny argument, gdyż chwiejność ortograficzna jest charakterystyczną cechą internetowych zapisów. W tekstach poddanych ściślejszej kontroli jakości, np. w Gazecie Wyborczej, taki zapis w ogóle nie występuje.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski