Małoliterowy szef

Często pisząc maila mam problem, jak napisać o swoim szefie. Jakoś ładniej wygląda mi pisanie go wielką literą (w stylu Przekazałem ofertę Szefowi, odezwie się w tej sprawie jutro), ale nie jestem pewien, czy to forma poprawna. Bo może przesadzam z grzecznością, a szef powinien być jednak „małoliterowy”).
Gdy piszemy o kimś, nie musimy (a często nawet: nie powinniśmy) stosować wielkiej litery. Zdanie: Przekazałem ofertę szefowi nie zawiera więc błędu ani ortograficznego, ani „grzecznościowego”. Jeśli jednak zależy Panu na szczególnym uhonorowaniu przełożonego, nie ma przeszkód, by – ze względów grzecznościowych – używać w odniesieniu do niego wielkiej litery.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski