Mamy dla ciebie kilka porad czy: Mamy dla Ciebie kilka porad?

Szanowni Państwo,
ze względów grzecznościowych w korespondencji piszemy zaimki Cię, Ty, Tobie itp. dużą literą. Czy ta sama zasada obowiązuje w artykułach (w prasie lub na blogach), w których zwracamy się do czytelnika? Która forma jest poprawna: Mamy dla ciebie kilka wskazówek, jak urządzić łazienkę czy Mamy dla Ciebie kilka porad, jak urządzić łazienkę?

Z poważaniem
Joanna
Zdania w tej kwestii są podzielone. Jedni uważają, że forma ty, która się tu pojawia, jest takim samym zwrotem do adresata jak ty występujące w tekście kierowanym do konkretnej osoby (np. w liście). Inni – że odnosi się ona do niewskazanego bliżej odbiorcy (np. do czytelnika artykułu). W pierwszym wypadku należy ją pisać od wielkiej litery, w drugim – raczej od małej. Zwykle jednak stosuje się tu wielką literę.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski