Marc Almond

Szanowni Państwo!
Jest taki piosenkarz brytyjski, na imię ma Marc Almond. (Nie Mark jak zazwyczaj bywa, tylko Marc). To w takim razie dziś spotkałem się z… Marciem Almondem?? W zapisie wygląda to dość nieciekawie. Już chyba lepiej z Markiem Almondem…? Która forma jest poprawna? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź,
Tomasz Pik, Gdynia
Proszę pisać tak: DB. Marca Almonda, C. Marcowi Almondowi, N. Markiem Almondem, Ms. Marcu Almondzie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski