Marsjanki

Dzień dobry,
chciałbym zapytać jaka jest poprawna odmiana popularnego wśród dzieci suplementu diety o nazwie Marsjanki. Należałoby odmieniać w dopełniaczu: Marsjanków czy Marsjanek?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Przede wszystkim wyjaśnijmy sprawę pisowni – zapis wielką literą nie ma tu uzasadnienia, bo mowa o nazwie produktu, nie zaś firmy czy marki. Piszemy zatem: Kupiłam marsjanki w aptece. Jeśli zaś chodzi o formę dopełniacza, to zależy ona od tego, czy mamy do czynienia z rzeczownikiem męskim (tu występuje końcówka -ów), czy żeńskim (tu jest dopełniacz bezkońcówkowy). Nie udało mi się ustalić, jaką formę ma mianownik liczby pojedynczej interesującej nas nazwy – ten marsjanek (wówczas dopełniacz brzmiałby: tych marsjanków) czy ta marsjanka (wówczas: tych marsjanek). W obiegu są obie formy, a która z nich zwycięży – czas pokaże.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski