Marycha czy maryha?

Wbrew pozorom pytanie jest na serio. Jeden z dziennikarzy stworzył tekst (kryminałek niewielki) i użył w nim jednego ze slangowych okresleń marihuany – napisal maryha. I tu powstał spór – maryha, bo marihuana, czy marycha, bo pełne spolszczenie od Maryśki, Marii itp.? W końcu napisaliśmy trawka i było OK. Ale… problem został.
Pozdrawiam
Janusz Murynowicz
W sporze wygrał ten, kto wybrał swojską marychę, pisaną małą literą. Słownik polszczyzny potocznej i najnowszy Uniwersalny słownik języka polskiego PWN zanotowały również hasło maryśka w tym znaczeniu.
Maria Krajewska, WSz PWN