Masna czy Masny?

Moja synowa chce mieć na nazwisko Masny, a w urzędzie mówią ze nie, ponieważ ja (teściowa) nazywam się Masna. W naszej rodzinie są trzy przypadki – teściowa Masna, a synowa Masny. Proszę o podpowiedź, czy synowa może nazywać się Masny. Ślub za dwa miesiące.
Poradnia językowa na ogół nie wkracza w sprawy prawne, urzędowe – nimi bowiem zajmują się sądy i urzędy. Jedyny przepis, który mogę w tym wypadku przywołać, to Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 października 1998 r. w sprawie szczegółowych zasad sporządzania aktów stanu cywilnego, sposobu prowadzenia ksiąg stanu cywilnego, ich kontroli, przechowywania i zabezpieczenia oraz wzorów aktów stanu cywilnego, ich odpisów, zaświadczeń i protokołów (Dz.U. 1998 nr 136, poz. 884), a w nim zapis:
Nazwisko w postaci przymiotnika wpisuje się do aktu stanu cywilnego z zachowaniem rodzaju żeńskiego lub męskiego w zależności od tego, czy nazwisko dotyczy kobiety, czy mężczyzny, z tym że osoby […] mogą wskazać pisownię nazwiska bez uwzględnienia formy właściwej dla rodzaju żeńskiego lub męskiego [§ 4, ust. 3].

Synowa może więc wybrać formę Masna („z zachowaniem rodzaju żeńskiego”) lub Masny („bez uwzględnienia formy właściwej dla rodzaju żeńskiego”). O wymogu dochowania tradycji rodzinnej rozporządzenie nie wspomina…
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski