Matsumiya

Witam! Od pewnego czasu dręczy mnie japoński wyraz Matsumiya. Jest to nazwa miejscowości. Nie mam pojęcia, jak go zapisać w odmianie przez przypadki. Np. w dopełniaczu powinno być Matsumii czy Matsumiyi?
Sam wybrałbym zapis Matsumiyi (dopełniacz, celownik i miejscownik), choć decyzja może budzić kontrowersje. Jego zaletą jest możliwość odtworzenia formy mianownika – a forma Matsumii tego nie umożliwia.
Ten problem nie po raz pierwszy pojawia się w poradni, proszę wobec tego przeczytać archiwalne porady, w których przedstawiłem argumenty na korzyść tego rozwiązania.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski