Maziarz jak Marusarz

Witam serdecznie!
Chciałbym dowiedzieć się, jak przez przypadki odmienia się nazwisko Maziarz – zwłaszcza w liczbie mnogiej, ale za odmianę w liczbie pojedynczej (w przypadku mężczyzn oczywiście) także byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam,
Błażej
Maziarz, Maziarza, Maziarzowi, Maziarzem, Maziarzu; w liczbie mnogiej Maziarzowie lub Maziarze, Maziarzów lub Maziarzy, Maziarzom, Maziarzami, Maziarzach. Wzorem odmiany może być tutaj nazwisko Marusarz, które ma formy oboczne mianownika i dopełniacza lm (przy czym mianownik z końcówką -owie i dopełniacz z końcówką -ów są częściej używane).
Mirosław Bańko, PWN