Mechaniczne czyszczenie i mechaniczna dezynfekcja

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie uzgadniania określenia w przypadku kilku podmiotów różnego rodzaju. Czy zasada jest podobna jak w przypadku orzeczenia i podmiotu zbiorowego?
Przykład:
Uszkodzenie produktu z powodu mechanicznego czyszczenia lub dezynfekcji.
Przymiotnik mechaniczny ma się tyczyć obydwu słów, czy to, jak to teraz zapisałam, jest poprawne, czy należałoby powtórzyć słowo mechaniczny:
Uszkodzenie produktu z powodu mechanicznego czyszczenia lub mechanicznej dezynfekcji.
Ula
Najwłaściwsza jest wersja z powtórzoną przydawką: …z powodu mechanicznego czyszczenia lub mechanicznej dezynfekcji. Jest to podyktowane nie tylko względami składniowymi (każdy rzeczownik ma inny rodzaj, a więc powinien łączyć się z przymiotnikiem w swoim rodzaju), lecz także sensem wypowiedzi. Zdanie w postaci: Uszkodzenie produktu z powodu mechanicznego czyszczenia lub dezynfekcji nie informuje bowiem o mechanicznej dezynfekcji, lecz o samej dezynfekcji.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski