Mieszkańcy Soplicowa

Dzień dobry! W jaki sposób należy nazwać mieszkankę oraz mieszkańca Soplicowa? Wydaje mi się, że poprawne są: sopliczanka oraz sopliczanin, ale nie jestem pewna.

Nazwy: sopliczanin, sopliczanka odnosiłyby się do mieszkańców miejscowości Soplice, Soplico, Soplic, Soplica. Mieszkaniec Soplicowa to soplicowianin, a mieszkanka to soplicowianka.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski