Mikiel – Mikiela

Proszę uprzejmie o podanie formy dopełniacza i biernika l.p. nazwiska (Polak) Mikiel. Kontekst: „Wybrano pana…”.
Z poważaniem,
Andrzej Śmigielski
Obie możliwe formy (DB. Mikla lub Mikiela) są poprawne. Polecam użycie drugiej, bo nie pozostawia wątpliwości, jaka jest forma mianownikowa, a poza tym znajduje analogię w dość często używanych nazwach osobowych Jankiel, Kukiel (DB. Jankiela, Kukiela).
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski