Miła

Dzień dobry,
piszę w sprawie imienia żeńskiego Miła. Chciałabym prosić o rozwianie wątpliwości, jak powinna wyglądać prawidłowa jego odmiana. Czy odmienia się ono dokładnie tak samo jak przymiotnik miła, czy jak rzeczownik np. piła?
Dziękuję.
A.T.
Jest to skrócenie imion złożonych Miłosława, Dobromiła. Odmieniamy je więc tak samo, czyli rzeczownikowo: D. Miły, CMs. Mile, B. Miłę, N. Miłą, W. Miło!
Jan Grzenia