Milejów i Jaszczów

Śp. pan profesor Walery Pisarek często wspominał nazwy dwóch miejscowości, w których się wychowywał. Chodzi o Milejów i Jaszczów. Jak się one odmieniają (chodzi zwłaszcza o formę celownika) i czy tak samo, jak nazwy miejscowości zakończone na -owo (jak choćby Darłowo)?
Nazwy Milejów i Jaszczów odmieniają się tak jak znana wszystkim nazwa Kraków, a zatem:
M. To jest Milejów. To jest Jaszczów.
D. Jadę do Milejowa i do Jaszczowa.
C. Jadę ku Milejowowi i ku Jaszczowowi.
B. Jadę przez Milejów i przez Jaszczów.
N. Jestem przed Milejowem i przed Jaszczowem.
Ms. Jestem w Milejowie i w Jaszczowie.

A Profesora Walerego Pisarka bardzo nam wszystkim brakuje…
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski