Mimo czego

Mimo zaistniałej sytuacji, ograniczenia i utrudnienia w korzystaniu z biblioteki szkolnej zachęcam ...

czy

Mimo zaistniałej sytuacji, ograniczeniu i utrudnieniu w korzystaniu z biblioteki szkolnej zachęcam ...

Poprawne jest zdanie: Mimo zaistniałej sytuacji, ograniczenia i utrudnienia w korzystaniu z biblioteki szkolnej zachęcam...,gdyż elementy ograniczenie i utrudnienie łączą się z przyimkiem mimo, a ten wymaga dopełniacza. A zatem: mimo czego? – mimo utrudnienia i ograniczenia.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski