Moje życie jako…

Proszę o pomoc. Czy mówimy: moje życie jako aktorki czy moje życie jako aktorka. Która z form jest prawidłowa, a może obie są prawidłowe albo też obie błędne?
Dziękuję za pomoc.
Sylwia Moszner
Poprawna jest konstrukcja moje życie jako aktorki – tu wyrażenie jako aktorki odnosi się do osoby mówiącej. Wyrażenie życie jako + mianownik ma sens wówczas, gdy człon rozpoczynający się przyimkiem jako odnosi się do słowa życie (moje życie jako scenariusz filmowy).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski