Morawiecki syn

Pisząc o postaciach spokrewnionych w linii prostej, używa się czasem konstrukcji Morawiecki ojciec czy Morawiecki syn. Czy użycie łącznika jest tu uzasadnione?
Użycie łącznika nie jest tu uzasadnione, gdyż nie mamy do czynienia z członami równorzędnymi, lecz z relacją nadrzędno-podrzędną (Morawiecki – który? – ojciec). W takim wypadku stosujemy pisownię rozłączną.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski