Mostki

Panie Profesorze.
Jaki jest poprawne brzmienie rzeczownika MOSTKI w odmianie przez przypadki, a zwłaszcza w dopełniaczu. Powstał spór pomiędzy mną a osobą piszącą artykuły w lokalnej gazecie.
Pozdrawiam
Jurek
W Polsce jest kilkadziesiąt miejscowości o tej nazwie (założyłem, że pyta Pan o nazwę własną), większość z nich tworzy dopełniacz Mostków. Gdzie leżą wyjątki, w dopełniaczu mające formę Mostek, można sprawdzić w Wykazie urzędowych nazw miejscowości w Polsce.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski