Mozilla i Firefox

 
Mozilla i Firefox
22.05.2006
Witam!
Na stronie głównej PWN widnie tekst:
„Wyszukiwarki do Mozilla Firefox/ Użytkownikom przeglądarek Firefox oraz Mozilla…”. Dlaczego Mozilla w nagłówku tego fragmentu nie została odmieniona? Dlaczego nie Wyszukiwarki do Mozilli Firefox albo do Mozilli Firefoxa, a jeszcze lepiej do Mozilli i Firefoxa?
Nie jestem ekspertem językowym, ale mam wrażenie, że szewc w dziurawych butach chodzi ;-)
Pozdrawiam
Powinno być, istotnie, Wyszukiwarki do Mozilli i Firefoxa (ew. Firefoksa), bo chodzi o dwa różne mimo wszystko programy komputerowe. Druga z przeglądarek nosi też nazwę złożoną, a na jej pasku tytułu pojawia się napis Strona startowa Mozilli Firefox, choć mogłoby też być Mozilli Firefoxa (Firefoksa). Wynika to stąd, że Mozilla (oficjalnie Mozilla Suite, a w nowym wcieleniu pod nazwą SeaMonkey) jest pakietem programów, w skład którego wchodzi Firefox.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!