Multiplikowanie wykrzykników

Czy poprawne jest postawienie więcej niż jednego wykrzyknika, aby podkreślić emocjonalne nacechowanie zdania?

Po okrzykach o szczególnie silnym tonie lub zdaniach o wyjątkowo silnym nacechowaniu emocjonalnym można podwoić lub nawet potroić znak wykrzyknienia. Ma to zastosowanie szczególnie wtedy, gdy piszącemu zależy na uwydatnieniu stopniowania tonu uczuciowego, por. np.

  • Do mnie! Do mnie!! Do mnie!!!
Adam Wolański