Muzeum Pałac w Wilanowie

Witam!
Czy w nazwie Muzeum Pałac w Wilanowie drugi człon również powinien się odmieniać? Byłam w Muzeum Pałac w Wilanowie czy w Muzeum Pałacu? Człon Pałac w Wilanowie pozostawałby prawdopodobnie nieodmienny, gdyby traktować go jako nazwę konkretnego muzeum, czy tak? A może poprawna pisownia zakładałaby użycie dywizu, przecież te człony można uznać za równorzędne… Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie,
Monika z Warszawy
Na oficjalnej stronach wilanowskiego muzeum można znaleźć sformułowania: „Galeria zdjęć Muzeum Pałacu w Wilanowie”, a także „(…) wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie (…), który nakazał (…) Muzeum Pałacowi w Wilanowie wydanie jednego z obrazów z kolekcji wilanowskiej (…)”. Wynika stąd, że człony Muzeum i Pałac są połączone związkiem zgody, a więc odmieniają się oba naraz (przy czym rzeczownik muzeum, podobnie jak inne zapożyczone z łaciny rzeczowniki na -um, ma we wszystkich przypadkach liczby pojedynczej tę samą formę).
Gdyby słowa Pałac w Wilanowie były ujęte w cudzysłów, stanowiłoby to wskazówkę, aby ich nie odmieniać. Mówilibyśmy wtedy np. do Muzeum „Pałac w Wilanowie” lub w Muzeum „Pałac w Wilanowie”. Taka pisownia sugerowałaby jednak, że mamy do czynienia z muzeum, które pałacem jest być może tylko z nazwy. Natomiast pisownia stosowana na oficjalnych stronach tej instytucji i sposób odmieniania jej nazwy wskazują, że jest ona muzeum i pałacem jednocześnie.
Mirosław Bańko, PWN