Mylące użycie ukośnika

Czy poprawne jest użycie ukośnika w menu restauracji pod nazwą potrawy przy wymienianiu składników dania, np. w takim przypadku:
Nazwa dania
ryż / kurczak / sos / surówka
?
Moim zdaniem to niepoprawne użycie, bo ukośnik powinien być używany w znaczeniu „lub”, np.:
ziemniaki/ryż, kurczak, sos, surówka.
W zapisie ryż / kurczak / sos / surówka użyto ukośnika w funkcji przecinka (separatora). Tymczasem – jak słusznie zauważa korespondent – ukośnik zastępuje w tekście spójnik albo, który oznacza tzw. alternatywę wykluczającą, czyli dysjunkcję. Ów błędny zapis sugeruje, że możemy wybrać tylko jedną z czterech proponowanych rzeczy, podczas gdy wiemy z doświadczenia, że restauratorowi na pewno nie o to chodziło. Poprawny zapis: ziemniaki/ryż, kurczak, sos, surówka jednoznacznie wskazuje, że danie składa się z kurczaka, sosu i surówki oraz – do wyboru – ziemniaków albo ryżu.
Adam Wolański