Na Słowację, ale do Chorwacji

Która forma jest poprawna? „Jadę do Chorwacji” czy „Jadę na Chorwację"?
Za odpowiedź serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Tylko kilka nazw krajów (nie licząc państw-wysp) łączymy tradycyjnie z przyimkiem na, są to: Słowacja, Węgry, Ukraina, Białoruś, Litwa i Łotwa (więcej szczegółów o tym podaje Słownik wyrazów kłopotliwych PWN, hasło: Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina). W związku z tym powiemy: „Jadę na Słowację”, ale „Jadę do Chorwacji”.
Mirosław Bańko