Na dzienniku

Dzień dobry, czy zwrot na dzienniku  (w odniesieniu do dziennika elektronicznego) jest poprawny?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Tradycyjną (i na pewno poprawną) formą jest w dzienniku. Konstrukcja z przyimkiem na pojawiła się pod wpływem takich połączeń jak na Librusie, na Kampusie, na IDU (czyli tych, które zawierają nazwę konkretnej platformy) – na pewno jednak nie jest godna polecenia.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski