Na etykiecie pisze, że…

Dzień dobry,
Moje pytanie brzmi: czy używając zwrotu „Na tej etykiecie pisze, że produkt nie zawiera…” jest poprawne? Czy powinno mówić się „Na tej etykiecie jest napisane…”???

Z góry dziekuję za odpowiedź
Magdalena
Konstrukcja, która budzi Pani wątpliwość, w wielu wydawnictwach poprawnościowych jest traktowana jako błąd. Można ją ratować mówiąc, że jest potoczna. Trzeba by jednak dodać: bardzo, ale to bardzo potoczna – tak potoczna, że nawet w języku mówionym bywa odbierana jako dowód braku ogłady językowej.
Mirosław Bańko