Nadziewane cukierki są już nadziane

Jaka jest prawidłowa forma: kadra wysoko kwalifikowana czy kadra wysoko wykwalifikowana?
Z poważaniem,
J.Kanikowski
Kadra wysoko kwalifikowana jest w rzeczywistości już wykwalifikowana, więc obie formy są równie poprawne i znaczą to samo. Podobnie nadziewane cukierki były już nadziane, kiedy je kupiliśmy, wyplatany fotel został już wypleciony, gdy w nim usiedliśmy itd. W polszczyźnie istnieje wiele przymiotników, które powstały od czasowników niedokonanych, ale mają znaczenie dokonane – wskazują na rezultat czynności.
Oczywiście można też mówić o cukierkach właśnie nadziewanych w fabryce, o meblach w tej chwili wyplatanych przez kogoś, ale w Pana pytaniu nie chodzi przecież o kadry właśnie kwalifikowane do pracy w jakimś zawodzie.
Mirosław Bańko