Nagłówek poprzedzający tytuły załączników

Jaka poprawnie wymieniać załączniki w listach, pismach urzędowych/sądowych i innych?
Załączniki:
1. xxx,
2. xxx.
czy
Załącznik
- xxx
W pierwszym przykładzie mamy liczbę mnogą załączniki i zarazem „: „ z uwagi na to, że wymieniamy kolejno kilka załączników. Natomiast w drugim przykładzie jest pojedynczy załącznik i zarazem bez „: „ oraz bez numerowania załącznika, ponieważ jest tylko jeden.
A może jakaś inna forma jest poprawna?
Opisane w pytaniu rozwiązanie jest logiczne i klarowne. Można je tylko polecić do powszechnego stosowania.
Adam Wolański