Najciekawsza polska książka czy najciekawsza, polska książka?

Dlaczego nie stawiamy przecinka pomiędzy najciekawsza i polska w zadaniu najciekawsza polska książka?
Między przydawkami najciekawsza a polska możemy postawić przecinek, jednak damy wówczas do zrozumienia, że to polską książkę uważamy za najciekawszą (inaczej mówiąc: że polska książka jest jednocześnie najciekawszą książką). Wyrażenie bez przecinka zaś mówi o tym, że spośród polskich książek jedna jest najciekawsza.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski