Najdłuższy wyraz

Dobry wieczór,
od czasu do czasu w formie zabawy językowej wraca pytanie o najdłuższe słowo w języku polskim. Najczęściej podawane jest wtedy konstantynopolitańczykowianeczka, które – także i tu już to wyjaśniano – nie jest zgodne ze strukturą języka. A jest przecież inne – znacznie dłuższe, bo zawierające aż 59 znaków (!): ponaddziewięćsetdziewięćdziesięciodziewięcioipółkilometrowy.
Karol Siuda
A jeśli zamiast pół damy ćwierć, to wyraz będzie jeszcze dłuższy! Ma Pan rację: możemy utworzyć przymiotnik powstały z połączenia wyrażenia przyimkowego zawierającego jak najdłuższy liczebnik (np. ponad dziewięćset dziewięćdziesiąt dziewięć i ćwierć) z jakimś rzeczownikiem (np. kilometr) – wszystkie jego elementy zapisujemy łącznie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski