Naklej znaczek…

Szanowni Państwo,
w gronie (zdawałoby się) dobrze wykształconych osób powstała wątpliwość językowa, o której rozstrzygnięcie uprzejmie proszę. Czy należy powiedzieć:
a) „Naklej znaczek na kupon”. – (naklej na co),
b) „Naklej znaczek na kuponie”. – (naklej na czym),
czy też obie wersje są prawidłowe i równorzędne?
Z góry dziękuję za pomoc, a będąc prenumeratorem Państwa poradni, przesyłam bardzo serdeczne wyrazy sympatii i stosownego szacunku,
Jan Trammer
Obie wersje są poprawne. Sądzę, że kiedy mówimy o naklejaniu znaczka na kupon, eksponujemy ruch ręki ze znaczkiem w kierunku kuponu, kiedy zaś mówimy o naklejaniu znaczka na kuponie, eksponujemy miejsce, ku któremu ta ręka podąża. Jest to jednak subtelna różnica, tak subtelna, że sam nie wiem, czy jej tu nie wyolbrzymiam.
Dziękujemy za dobre słowo, będzie ono dla nas motywacją do dalszej pracy.
Mirosław Bańko, PWN