Napis głosił…

Witam!
Niedawno spotkałam się z opinią, że zwrot napis głosił jest nieprawidłowy, bo napis głosić, a więc mówić niczego nie może. Chciałam się dowiedzieć, czy to prawda, bo używałam tego sformułowania od zawsze i wydawało mi się ono poprawne.
Nie tylko Pani tego sformułowania używa, jest ono powszechnie znane, bez trudu można znaleźć na to dowody. Podobne przykłady są zresztą obecne w słownikach.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski