Narni czy Narnii?

Chciałbym dodać dwa słowa w kwestii pisowni Narnii i Narni. Jakiś czas temu napisał do Angory tłumacz cyklu Opowieści z Narnii, który wyjaśnił, dlaczego w pierwszym wydaniu wystąpiła forma Narni. Można o tym przeczytać na stronach Obcy język polski.
W.T.
Zgadzam się ze stanowiskiem tłumacza: miał prawo użyć formy Narni, aby nadać tej nazwie rodzimy charakter. Niestety wydawca się przestraszył, a przecież mógł wyjaśnienie tłumacza wydrukować nawet na okładce.
Mirosław Bańko, PWN