Nazwa instytucji działającej w dwóch dzielnicach

Dzień dobry,

instytucja XYZ miała w nazwie określenie Warszawa-Żoliborz. Obecnie objęła swoim działaniem również Bielany. Który zapis jest prawidłowy:

XYZ Warszawa-Żoliborz-Bielany

czy

XYZ Warszawa Żoliborz-Bielany?

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Żadna z tych nazw – bez względu na zapis – nie jest funkcjonalna. Najwłaściwsza będzie konstrukcja:

  • XYZ Warszawa-Żoliborz i Warszawa-Bielany (albo w kolejności alfabetycznej: XYZ Warszawa-Bielany i Warszawa-Żoliborz)
Adam Wolański